OBJEDNEJTE  PRÁVĚ TEĎ

+420 777 560 944


Chcete vědět jak správně ošetřit květiny?

Smuteční kytice, věnce České Budějovice

Každému z nás se někdy stalo, že nám odešel někdo blízký, ale i tohle k životu patří. Na nás je, abychom se s ním důstojně rozloučili a třeba právě květinou mu dali to, co jsme nestihli během života. Upřímně se přiznám, že nemám ráda, když jde někdo objednat smuteční kytici a řekne: „ vždyť je to jedno, stejně ji spálí“….

Jaké květiny jsou vhodné pro smuteční příležitosti?

U smutečních květin je důležité dodržet jistá etická pravidla. Je to především počet a barva. Počet musí být sudý, tato zásada se dodržuje pouze v Čechách, ale i tak ji doporučujeme. Barva smutečních květin, je z floristického pohledu bílá a žlutá, bez ohledu na věk. Červená květina ve smuteční vazbě není vhodná, protože nejenergetičtější možná kombinace barev je právě červená-zelená, tudíž je nevhodné ji dávat zesnulému. Pokud na tom ale zákazník trvá, třeba z důvodu, že červená barva byla nejoblíbenější barvou zesnulého, i toto je pak v pořádku.

Kdy je vhodný věnec a kdy květina?

Při tomto výběru je důležité v jakém vztahu jste se zesnulým byli. Věnec bývá určen pro členy rodiny. Věnec je vždy opatřen stuhou. Věnce dopravuji vždy před obřadem, aby bylo možné vše zavčas naaranžovat, nebo si jej zákazník sám vyzvedne.

Kytice jsou vhodné pro ostatní pozůstalé. V případě, že se na smuteční obřad nemůžete dostavit, je možné využít dodání květin přímo na místo a ve vámi vybraný čas.

Jaké jsou ceny pohřebních květin v Českých Budějovicích

U smutečních květin je především důležité kdy si je objednáte. Ceny jsou jiné v každém ročním období. Ke každé zakázce přistupuji individuálně, proto mě neváhejte kontaktovat a společně vymyslíme řešení, které pro vás bude nejlepší.

Proč smuteční květiny a věnce od Evy Schmidtové Burianové

Objednat smuteční květiny nebo věnce.

U smutečních květin a věnců nejraději upřednostňuji osobní schůzku. Proto mě neváhejte kontaktovat na tel čísle 777 560 944, emailu nebo pomocí kontaktního formuláře. Vybereme společně takové květiny, které budou vkusné a vhodné. Těším se na Vás.