OBJEDNEJTE  PRÁVĚ TEĎ

+420 777 560 944


Chcete vědět jak správně ošetřit květiny?

Svatební kytice, dekorace České Budějovice

Každá nevěsta věnuje SVÉMU dni maximální péči a soustředí tam svůj zájem proto, aby bylo vše perfektní. Vybere si perfektní šaty, perfektní místo pro obřad, pro hostinu, perfektní účes a v neposlední řadě chce i perfektní květinu. Svatební květina je jakousi třešínkou na pomyslném dortu. Abych Vám Vaše rozhodování zjednodušila, ráda bych Vám představila nejnovější trendy.

Jaké svatební květiny v Českých Budějovicích dodáváme

Kytice je možné, pro zjednodušení, rozdělit do dvou kategorií. Mnohé nevěsty milují jednoduchost a svatební kytici si nechají uvázat pouze z jednoho druhu květin, tzv. monokytici. Takové kytice se hodí především k moderním či velmi nákladným šatům. Tvoří je často kaly, lilie nebo orchideje. Ovšem v současnosti jsou mnohem populárnější romantické kytice se spoustou bohatých květů uvázané z pivoněk, pryskyřníků, tulipánů nebo hortenzií.

Decentní a elegantní nebo bohaté a romantické

Svatební kytice bývají vázány několika styly, které se od sebe výrazně liší. Zatímco některé nevěsty upřednostňují kytice decentní a elegantní, další volí kytice bohaté a romantické. Přestože jsou stále velice oblíbené kulaté svatební kytice biedermeier, vhodné téměř pro každou nevěstu a styl šatů, získávají v současné době na popularitě kytice převislé (kaskádové), tzv. kapka či vodopád, vhodné k hladkým a méně zdobeným šatům, a úzké svatební kytice s dlouhým stonkem, kterým se říká oblouk či žezlo, vhodné k moderním elegantním či jednoduchým šatům.


Klasiku stále představují kulaté svatební kytice. Jejich jednoduchý tvar neodpoutává pozornost od svatebních šatů, jako tomu bylo u velkých kytic oblíbených v 80. letech minulého století. Kreativní nevěsty volí v současné době převislé (kaskádové) svatební kytice uvázané do tvaru kapky, které vypadají velice moderně. Přestože většina nevěst (především těch, které se rozhodly pro jednu jedinou květinu – oblíbené jsou např. samostatné růže, slunečnice, kaly) by nejraději předvedla svou květinu v celé její kráse i se stonkem, směřuje současný trend spíše k tomu, aby byl stonek elegantně obalený. Aby podtrhla moderní vzhled takovýchto květin, obaluji je stuhami v nejrůznějších barvách a nejrůznějších struktur. Další oblíbenou variantou jsou „osobní“ kytice, například se stonkem ozdobeným kapesníčkem, který u sebe měla na své svatbě Vaše babička, kytice ozdobená medailonkem s fotografií milovaného, ale bohužel již zemřelého příbuzného, či stonek obalený stuhou s Vaším monogramem.

Jak vybrat barvu svatební kytice

Ve snaze překonat trend ryze klasických bílých svatebních kytic, snažím se přicházet stále s novými nápady. Takováto kytice je pak uvázána z několika druhů bílých květin, které jí rozličnými bílými odstíny květů dodají jemný strukturovaný vzhled a kytice působí spíše klasicky než moderně.

Milujete barvy

Můžete zvolit kytici v několika odstínech jedné barvy, například směs světlounce růžových pivoněk a kontrastních pryskyřníků růžových. Taková kytice vypadá úchvatně. Nevěsty, které si přejí něco nápadnějšího, než je bílá, se mohou rozhodnout pro červenou svatební kytici, s odstíny burgundské červeně, temně rudé a o něco světlejší krvavé červené.

A co materiál

Dnešní kytice často nesestávají pouze z květin. Inovativní nevěsty ve své svatební kytici často vyžadují i nekvětinové prvky – peří, bobule, broušené křišťálové kamínky Swarovski, hedvábné stuhy a dokonce i větvičky či kousky dřeva. Zvláštní prvky se v kyticích objevují čím dál tím častěji. Stále oblíbenější jsou netřesky v nejrůznějších odstínech šedé, zelené a vínové. Takovými kyticemi se snažím podtrhnout individualitu nevěsty.

Svatební květina jako speciální efekt svatby

Svatební obřady bývají nezapomenutelné díky exotickým místům či nákladným svatebním oznámením, proč tedy šetřit na svatební kytici? Inovativním efektem je svatební kytice odborně uvázaná do podoby jednoho jediného květu. Za pomoci drátků dokáži vyvázat jednotlivé květy do kytice vyhlížející jako jeden obrovský květ (používám se třeba bílé růže). Na takovou svatební kytici budou svatební hosté ještě dlouho vzpomínat. Způsob této vazby se jmenuje: glamélie, je to složenina slov gladiol a kamélie, z nichž se dříve tento typ vazby tvořil. Postupem času se tento typ vazby začal dělat i z různých jiných typů květů, např: z růží, lilií, orchideí, či jen ze zelených listů salalu.

Objednejte si svatební kytici v Českých Budějovicích

Volbou květinářství Evy Schmidtové Burianové získáte svatební kytici od jedné z nejlepších floristkek v republice…( ti moji „kluci ajťácký“ mají neustálou potřebu mi do textu dávat všechna moje ocenění, tak jsem jim teda nechala kousek prostoru , pozn: E. )…, protože za svatební květiny byla několikrát vyceněna. Pokud se rozhodnete pro mnou vázanou svatební kytici, udělám vše proto, aby byla ozdobou a klenotem celé Vaší svatby. Kontaktujte nás můžete telefonicky, emailem,  nebo pomocí kontaktního formuláře.